Welcome 2 Peddy-Place!
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Welcome 2 Peddy-Place!


 
AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Bancuri alese

In jos 
AutorMesaj
Admin andreu_master
Admin
Admin andreu_master


Mesaje : 27
Data de înscriere : 21/02/2008
Varsta : 32

Bancuri alese Empty
MesajSubiect: Bancuri alese   Bancuri alese Icon_minitimeDum Sept 28, 2008 3:32 am

Ion mergea intr-o zi pe camp cu caruta, in spatele carutei mergea si cainele lui. Se supara Ion ca, armasarul sau mergea prea incet si incepe sa dea cu biciul in el. Da o data, da de 2 ori, a treia oara se intoarce calul la el si zice "Ba Ioane da esti chiar asa..." Ion se sperie cand il aude si o ia la fuga, si fuge si fuge, si cainele dupa el, si fuge prin padure , cainele dupa el. La un moment dat oboseste si se aseaza langa un copac gafaind, cainele vine si el tot obosit si zice "Ba Ioane...ce m-a speriat calul ala cand a inceput sa vorbeasca!" lol!


La o ferma de pasari, o gaina face un ou de o jumatate de kilogram. Reporteri, ziaristi, televiziuni, posturi de radio sosesc sa faca un reportaj despre incredibilul fapt! Toti cei veniti se reped la gaina sa-i puna intrebari: - Cum ati reusit acest lucru, sa faceti un ou de o jumatate de kilogram? - Secret familial, raspunde gaina! - Ce planuri aveti pentru viitor? - Sa fac un ou de un kilogram! Toti reporterii si ziaristii se indreapta spre cocos: - Cum ati reusit acest lucru? - Secret familial, raspunde cocosul! - Ce planuri aveti pentru viitor? - Sa-i sparg fata strutului. lol!


Un caine il intraba pe un cal:
- De ce voi caii aveti gaurile nasului asa de mari?
La care calul:
- Ai incercat vreodata sa te scobesti cu o copita? lol!


Un ardelean vine la bar:
- Doua sute de votca, in doua pahare.
Barmanul intreaba:
- De ce in doua pahare, ca esti singur?
- Am un prieten plecat in Irak si mi-a spus sa beau si pentru el.
A doua zi la fel, a treia zi la fel si tot asa pana intro- zi cand vine si
cere o suta de votca intr-un pahar.
- Da ce, Doamne fereste ti-a murit prietenul?
- Nu, m-am lasat eu de baut lol!


Bula la scoala. Cum era ziua invatatoarei fiecare dintre copii vine pe rand si ii da un cadou.
Vine Ionescu, fiul brutarului, si ii itinde o cutie. Invatatoarea o ia, o agita putin si zice:
- Sunt franzele nu ?
- Da. Raspunde Ionescu.
Vine Stanescu, fiul macelarului, si ii intinde o cutie. invatatoarea o agita usor .. miroase cutia si zice:
- Cotlete de porc nu ?
- Da. Raspunde Stanescu.
Vine Bula, tatal lui avea un magazin de bauturi alcoolice, si ii intinde o cutie. Invatatoarea agita cutia de 2 ori si observa ca dintr-un colt incepe sa picure. Pune degetul pe cutie apoi il baga in gura si zice :
- E vin alb nu ?
- Nu.
Invatatoarea pune iar degetul pe cutie si apoi il baga in gura si zice:
- Hmmm e sampanie nu ?
- Nu. Zice Bula.
- Ma dau batuta. Ce e ?
- Un catelus. lol!


Soarecele vroia sa treaca granita ilegal. Se duce la elefant :
Elefantul se gandeste un pic si-l baga in buzunarul de la piept. Ajung ei la granita. Acolo vin granicerii, il iau pe elefant la control, vede cu detectorul de metale, totul e ok, ii purica valiza si aia e ok, il ia sa-l pipaie pe corp, tac-tac-tac, ajung la buzunarul de la piept.
- Ce ai aici ?
La care elefantul, batandu-se cu palma pe buzunarul de la piept, pana il face pe soricel varza, si il scoate frumos..
- Aici? Poza unui prieten! lol!


Bula in China se ia la bataie cu un ninja.Se bat ei ce se bat si se hotaresc sa dea fiecare cate o lovitura. Care da mai tare e mai bun.Bang ninja una in gura lui Bula - doarme 2 zile. Se trezeste Bula: -Ce a fost asta ma?Cheia dragonului! Dupa aia Bula bang una in gura. Se trezeste ninja peste 2 saptamani. -Ce-a fost asta ? -Cheia franceza. lol!


In fata unui bloc de 10 etaje se tot aduna lumea si striga disperata: - Criminalule! Criminalule! Un tip la etajul 7 se chinuia sa arunce o femeie peste geam! Intr-un final reuseste sa o arunce, dar femeia se prinde de balustrada geamului de la etajul 3. Omul coboara repede etajul si, dupa o lupta inversunata, femeia cade si se face tandari. El coboara linistit in fata blocului sa infrunte multimea care tot striga: - Criminalule! Criminalule! La care omul linistit: - Stati, ma, ca era soacra-mea! Toata lumea: - Aaaaaaa!!! La care un tip din multime: - Ce tupeu avea! Ati vazut cum se tinea, bestia?! lol!


Sf.Petru sta la usa Raiului.
-Cioc-cioc...bate cineva in poarta.
Iese Sf.Petru se uita...nimeni,in stanga...nimeni,in dreapta...nimeni.Nedumerit intra inapoi in Rai.
Peste un minut din nou batai in poarta Raiului...iese si se uita...nimeni.
Convins ca cineva ii joaca o farsa se aseaza la panda cu mana pe manerul portii.
Dupa cateva clipe de asteptare se aud bataile in poarta.Nervos deschide in viteza poarta si apuca sa vada vag pe cineva care se departa:
-Pai bine mai omule nu iti este rusine sa faci asemenea glume cu mine...nesimtitule!!!!
Omul abia apuca sa raspunda in timp ce se departa:
-Pai ce sa fac sfinteeeeee daca nu se potolesc astia cu resuscitarileeeeeee!!! lol!


Jurnalul unui taliban:

Luni: Ma bligdizezg.
Marti: A venid baiadu vecinului la mine in gurde, mi-a vurad o vaga ji mi-a omorad gadzelu.
Miercuri: Am omorad eu baiadu.
Joi: A venid dadal baiadului la mine gu doada vamilia ji gu doade rudele za ma omoare.
Vineri: I-am omorad eu be dodzi.
Sambata: S-a adunad dod zadul in vadza gazei mele za ma izgoneazga din zad.
Duminica: Am omorad eu dod zadul.
Luni: Iar ma bligdizezg. lol!


Niste nebuni erau transportati cu avionul la un alt spital. Doctorul statea in cabina pilotului. La un moment dat vine sa verifice ce faceau nebunii. Astia jucau fotbal. Ca sa vada daca sunt toti ii numara si vede ca lipseste unul.
- Ba nebunilor, unde-i Gigi?
- Pe aripa avionului. Executa cornerul! lol!


Astept noi propuneri cu bancuri la id:andreu_master Arrow
Sus In jos
https://peddy-place.forumgratuit.ro
 
Bancuri alese
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Welcome 2 Peddy-Place! :: Alege o categorie! :: > :: Fun-
Mergi direct la: